دولت سعودی با جنبش زنبور عسل برخورد می کند

Saudi Arabia -

دولت سعودی با جنبش زنبور عسل برخورد می کندTranslated by: @BABINIIV

 Click here for Arabic   Click here for French   Click here for English 


در ماه می 2021، مسئولین عربستان سعودی یک کمپین دستگیری را آغاز کردند. افرادی که دستگیر شدند را اعضای جنبش زنبوری خطاب کردند.


 جنبش زنبوری یک جنبش آنلاین، پایه‌گذاری شده توسط جمال خاشقچی، است.اعضای این جنبش روی مبارزه با اطلاعات نادرست، اطلاع‌رسانی در مورد نقض حقوق بشر و مبارزه با آزاردهندگان پیرو رژیم (در صفحات اجتماعی) متمرکز هستند.

هدف این پروژه، زیرسوال بردن آزاردهندگان پیرو حکومت سعودی است. این گروه با ساخت شبکه‌ای آنلاین جهت حمایت از حقوق بشر با استفاده از سیم کارت‌های ناشناس در حال فعالیت هستند. برای فعالیت در توییتر به شماره‌ی موبایل نیاز دارید. پس داشتن شماره‌ی موبایل ناشناس به فعالان حقوق بشر کمک خواهد کرد تا توسط دولت سعودی دستگیر، ردگیری یا کشته نشوند.

رژیم عربستان سعودی یک ارتش پیشرفته از آزاردهندگان آنلاین ساخته که شباهت بسیاری به گروه‌های رباتیک روسیه دارد. این ربات‌ها کمک کردند تا اطلاعات نادرستی در مورد انتخابات 2016 آمریکا گسترش یابند. این گروه شباهت زیادی به ربات‌های شورویایی دارند که نسل‌کشی اویقور را رد می‌کنند و بازماندگان را مورد تهاجم قرار می‌دهند.این ترول‌های سعودی تحت نظارت سعود القحطانی فعالیت می‌کنند. سعود القحطانی یکی از افراد نزدیک محمد ابن سلمان است. گروه ترول‌های سعودی، اکانت‌های توییتر خبرنگاران، فعالان سیاسی و منتقدین رژیم را مورد تهاجم قرار داده و شروع به پخش پروپاگاندای پیرو رژیم می‌کنند. از این طریق توییتر عربستان سعودی به میل دولت و به نفع رژیم داستان‌ها را بازگو خواهد کرد.

خاشقچی و عبدالعزیز به شبکه‌ی آزاردهندگان حکومت سعودی، لقب "مگس‌ها" را دادنید. یکیی از اقدامات این دو ضد مگس‌ها، خلق گروه ضد ترولی "زنبورها" بود. این گروه صداهای مستقل و ضدحکومتی را تقویت کردند. در سال 2018، وقتی که زنبورها قوی‌تر شده بودند، خاشقچی به استانبول دعوت شد و توسط همدستان محمد بن سلمان کشته شد.

در سال 2021، عربستان سعودی فعالان و کاربران توییتر بسیاری را دستیگیر کرد. به جرم حضور در جنبش زنبورها و زیر سوال بردن حکومت حاضر. فعالان جوان، به جرم توییت کردن در مورد حقوق بشر و نقد حکومت حاضر بازداشت شدند. بر اساس گفته‌ی حامیان جنبش زنبورها، این فعالان حقوق بشر ممکن است تا 20 سال به زندان بروند.

اگر این گزارش را دوست دارید ، در زیر اهدا کنید

 


Etiquetas